Samsun İşitme Cihazı Merkezleri

Samsun İşitme Cihazı Merkezleri

ERA Samsun İşitme Cihazı Merkezleri

Samsun işitme cihazı merkezleri arasında yer alan ERA işitme merkezi 15 yıllık tecrübesi ile sizlere hizmet vermektedir. Phonak, Cochlear, Resound ve Oticon marka işitme cihazlarının satışı, tamir, bakım ve yedek parça tedarikinde engelleri ortadan kaldırmaya devam ediyoruz.

İşitme cihazı merkezleri, işitme kaybı yaşayan bireylerin ihtiyaç duydukları işitme cihazlarının tedarik,  bakım, onarım ve işitme kaybına göre uygun cihazların teminini gerçekleştirirler. ERA işitme olarak bizler de Samsunda, işitme sorunu yaşayan bireylerin ihtiyaçlarına uygun cihazlar temin etmekteyiz.

Samsunda, ihtiyacınıza uygun işitme cihazlarını temin konusunda, işitme cihazlarının kullanımı ve ayarlanması konusunda sizlere destek olmaktayız.

İşitme Sorununun Sebepleri Nelerdir?

İşitme Sorununun Sebepleri Nelerdir?

İşitme kaybı doğuştan olabileceği gibi sonradan geçirilen rahatsızlıklar veya kazalarla da ilgili olabilir. İşitme kaybına neden olan sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz,

Yüksek sese maruz kalmak: Uzun süreli ve yüksek desibelde sese maruz kalmak kalıcı veya geçici işitme kayıplarına sebep olabilmektedir.

Yaş faktörü: İlerleyen yaşla birlikte tüm vücut fonksiyonlarında olduğu gibi işitme fonksiyonlarında da kayıpların oluşma neden olmaktadır.

Hastalıklar ve İlaç Kullanımı: Kulağımızın iç yapısını etkileyen enfeksiyonlar ve bazı ciddi rahatsızlıklar ile bu rahatsızlıklar sonrası kullanılan ilaçlar da işitme kayıplarına neden olabilir. Özellikle kemoterapi ilaçları ve diüretikler bu sorunlara yol açabilmektedir.

Tümör: Kulağın çalışma fonksiyonlarını etkileyen tümörler işitme kayıplarına neden olabilir.

Yaralanma ve Kazalar: Kulağa ve kulağın iç yapısını etkileyecek noktalara alınan darbeler kalıcı veya geçici işitme kayıplarına neden olabilmektedir.

Kalıcı veya geçici işitme kayıpları sonrası vakit kaybedilmeden bir KBB uzmanı veya Odyoloji bölümünde odyolog ile görüşerek Samsun işitme cihazı merkezleri arasında yer alan ERA işitme ile irtibata geçerek doktorların önereceği niteliklere sahip bir işitme cihazı kullanmaya başlayabilirsiniz.

İşitme kaybı yaşanmaya başladığı andan itibaren geçen süre önemlidir çünkü uzun süre yaşanan işitme kayıpları, beynin sesleri ayırt etme özelliğini kaybetmesine neden olabilmektedir. Bu özellik ne yazık ki tekrar kazanılabilen bir özellik olmadığı için zamanında müdahale edilmediğinde işitme cihazları yetersiz kalabilmektedir.

Bilgi Almak İçin Hemen İletişime Geçin

İşitme Kaybı Türleri Nelerdir?

İşitme Kaybı Türleri Nelerdir?

Bilinen işitme kaybı türlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

1- İletim tipi işitme kayıpları

Bu işitme kaybı türünde sesler algılanabilir ancak algılanan ses seviyesi güçlü olmadığı için bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Ses seviyesindeki düşüşler işitme cihazı ile yükseltilebilmektedir.

2- Sinirsel işitme kayıpları

İç kulakta bulunan sinirlerin zarar görmesi ile ortaya çıkan bir işitme kaybı türüdür. Sesler her zaman ayırt edilemez ve algılama sorunları yaşanır.

İletişim halinde veya sosyal ortamlarda konuşulanlar net olarak algılanamaz. Şu an tedavisi olmadığı için bu işitme kaybına uygun işitme cihazları ile yaşanan ses kayıpları giderilebilmektedir.

3- Karışık işitme kayıpları

Bu işitme türünde iletim ve sinirsel işitme kayıpları birlikte görülür. İşitme cihazları ile kayıplar giderilebilmektedir.

4- Fonksiyonel işitme kayıpları

Heyecan, depresyon veya ani duygu değişimleri ile ortaya çıkan işitme kaybı türüdür. Emosyonel işitme kaybı olarak ifade edilir. Bu işitme kaybı türünde de uygun işitme cihazları ile sorun giderilmektedir.

5- Merkezi işitme kayıpları

İşitme merkezinin hasar görmesi ile ortaya çıkan bir işitme kaybı türüdür. Tedavisi bulunmamaktadır. İşitme sorununun ortadan kaldırılabilmesi için işitme cihazı kullanılması gerekir. Yapılan işitme testleri sonrası uygun bir işitme cihazı kullanılır.

Tüm bu işitme sorunlarının günlük yaşamınızı olumsuz etkilememesi için, Samsun işitme cihazı merkezleri ve ERA iletişim merkezinden uygun işitme cihazı temin edebilirsiniz.

ERA işitme merkezi sizlere ürün kullanımı ve kullanım sırasında dikkat etmeniz gereken konular hakkında bilgilendirerek işitme cihazınızı sağlıklı bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.