Samsun İşitme Cihazı Satan Firmalar

Samsun İşitme Cihazı Satan Firmalar

ERA Samsun İşitme Cihazı Satan Firmalar

Era işitme merkezi, Samsun işitme cihazı satan firmalar arasında tecrübesi ve ürün çeşitliliği ile ön plana çıkan firmalar arasında yer almaktadır. İşitme merkezimizde, bütçenize uygun farklı tasarımlara ve özelliklere sahip işitme cihazları bulunmaktadır. Era işitme olarak sunduğumuz işitme cihazlarının bakım ve onarımını da yaparak, işitme cihazlarını sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlıyoruz.

Ürün Çeşitliliğimiz ve İşitme Cihazı Türleri

Era işitme merkezi olarak Phonak, Cochlear, Oticon ve Resound marka işitme cihazlarının farklı tür ve modellerini hizmetinize sunuyoruz. Yaşadığınız ses kaybı ve arzu ettiğiniz özelliklere sahip işitme cihazları ile günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirisiniz.

İşitme Cihazı Türleri
İşitme cihazı türleri nelerdir?

İşitme cihazları tür olarak,

• BTE (Kulak arkası işitme cihazları) • RITE (Kulak arkası açık uygulama cihazları) • ITE (Kulak için işitme cihazları) • IIC (Kanal içi işitme cihazları)

şeklinde sıralanmaktadır.

BTE – Kulak Arkası İşitme Cihazları

BTE yani kulak arkası işitme cihazları, düşük ve ileri seviye işitme kayıplarında kullanılabilir. Tercihe göre cihazın kulak çevresinde daha iyi konumlandırılabilmesi için, hastanın kulak kalıbı çıkarılarak daha rahat ve güvenli bir kullanım imkanı sağlanabilir.

Kulak arkası işitme cihazlarının işitme fonksiyonunu yerine getiren ana gövdesi kulak arkasında bulunduğu için bakımına ve kullanımına dikkat edilmelidir. İşitme cihazı ile birlikte verilen koruyucular varsa bunlar mutlaka kullanılmalı ve belirli aralıklarla temizliği yapılmalıdır. Özellikle yağışlı havalarda veya terlemenin yoğun olduğu durumlarda cihazın ıslanmaması için dikkat edilmelidir.

Samsun işitme cihazı satan firmalar arasında önemli bir yere sahip olan Era işitme merkezi, size BTE ve diğer cihazların kullanımı hakkında ayrıntılı bilgilendirme yaparak cihazlarınızı sağlıklı bir şekilde kullanabilmeniz için destek olacaktır.

Bilgi Almak İçin Hemen İletişime Geçin

Kulak Arkası ve Kulak İçin İşitme Cihazları

RITE – Kulak Arkası Açık Uygulama Cihazları

RITE türü işitme cihazlarında mikrofon kulak çevresinde seslerin işitilmesini sağlayan hoparlör ise kulak içerisinde bulunur. Mikrofon ile hoparlör arasında mesafe bulunması ani ses değişimlerinde uğultuyu önlemektedir.

Hoparlörün kulak kanalı içerisinde yerleşmesinden dolayı temizliğine dikkat edilmelidir. Küçük boyutları nedeniyle kulak kirinden veya kulak akmasından dolayı sesteki netlik azalabilmektedir. Bunun önüne geçmek amacıyla belirli aralıklarla hoparlör çıkarılarak temizliğinin yapılması yeterlidir.

ITE – Kulak İçin İşitme Cihazları

Bu tür işitme cihazları daha çok, hafif ve orta derecede işitme kaybı yaşayan hastalar tarafından kullanılmaktadır. Kulağa rahat oturabilmesi için kişiye özel kalıplar hazırlanabilmektedir. BTE ve RITE türü işitme cihazlarına göre boyutları daha küçüktür.

ITE türü işitme cihazlarında da tıpkı RITE türü cihazlarda olduğu gibi cihazın temizliğine özen gösterilmedir. Cihazın kulak içerisinde bulunmasından dolayı kulak kirine maruz kalmasından dolayı ses kalitesinin bozulmaması amacıyla temizliğine dikkat edilmedir.

Cihazın filtre ve mikrofon kapaklarının belirli aralıklarla kontrol edilerek gerektiğinde değiştirilmesi ses kalitesinin bozulmaması açısından önemlidir.

Samsun işitme cihazı satan firmalar ‘dan biri olan Era İşitme cihazın kullanımı, bakımı ve gerek duyulduğunda parça değişimi konusunda size destek olacaktır.

IIC - Kanal İçi İşitme Cihazları

Kanal içi işitme cihazları, hafif ve orta dereceli işitme sorunlarında tercih edilmektedir. IIC cihazları, sahip oldukları teknoloji ile büyük boyutlara sahip işitme cihazlarının işlevlerini de yerine getirebilir. Ses hassasiyetleri yüksektir. Kulak kanalı içerisinde bulunmalarından dolayı estetik görünüme önem verenler tarafından tercih edilirler. Dışarıdan bakıldığında bir işitme cihazı kullanıldığının anlaşılması nerede ise imkansızdır.

IIC kanal içi işitme cihazlarının kulak kanalı içerisinde yer almaları nedeniyle temizlik ve bakımları önemlidir.

• Kulak kiri
• Nem
• Kulak akıntısı

gibi cihazın ses kalitesini bozabilecek unsurlara karşı zaman zaman temizlik ve bakımlarının yapılması önem arzetmektedir.

Era işitme merkezi, Samsun ve çevresinde işitme cihazı satan firmalar arasında teknik bakım ve destek konusunda yeterli alt yapı ve donanıma sahip firmalardan biridir. Kullandığınız ürünlerin arıza yapması veya parça değişimi konusunda yardıma ihtiyacınız olduğunda, teknik ekibimiz sizlere her zaman destek olmaya hazırdır.