Samsun İşitme Cihazı

Samsun İşitme Cihazı

ERA Samsun İşitme Cihazı​

ERA işitme, ihtiyacınıza uygun marka ve modellerle Samsun işitme cihazı ihtiyaçlarınızda sizi hayata bağlar. Doğuştan veya sonradan meydana gelen işitme kayıplarını önlemek için kullanılan işitme cihazları günlük yaşamımızı sorunsuz bir şekilde sürdürebilmemiz için son derece önemlidir.

Düşük, orta ve yüksek seviye işitme kayıplarında kullanacağınız işitme cihazları, sosyal etkileşimde sorun yaşamadan yaşamınıza devam etmenize olanak tanırlar. Tedavi sonrası geçici veya kalıcı işitme sorunlarında yaşam kaliteniz bozulmadan işitme cihazları ile hayatınıza devam edebilirsiniz.

Bu nedenle işitme kaybı oranına göre cihaz seçimi ve işitme kaybına göre ayarlanması son derece önemlidir. 

İşitme Cihazını Gerekli Kılan Durumlar

İşitme Cihazını Gerekli Kılan Durumlar Nelerdir?

İşitme cihazları, kalıcı veya geçici işitme kaybı fark etmeksizin tedavilerin işitme kaybını önlemede yetersiz kaldığı durumlarda kullanılırlar. Tedaviler ilaç tedavisi ile başlar ve ilaç tedavisinden sonuç alınamadığında cerrahi müdahale yapılır. Cerrahi müdahaleden de sonuç alınmadığında işitme cihazı kullanılması önerilir.

İşitme cihazı kullanılmasına karar verilmeden önce kulak burun uzmanları tarafından hasta muayene edilerek odyolojik testler yapılır. Test sonuçlarına göre işitme kaybı seviyesi belirlenir ve hastanın işitme cihazı kullanması gerektiği konusunda rapor düzenlenir. Bu raporda hastanın sağ ve sol kulağında varolan işitme kaybı seviyesi belirtilir. Bu bilgiler ışığında işitme cihazı temin edilerek kullanılabilir.

Samsun ve çevresinde ikamet eden hastalar, Samsun işitme cihazı temini için ERA İşitme merkezinde ihtiyaçlarına uygun ve diledikleri fonksiyonel özelliklere sahip işitme cihazını temin edebilirler.

İşitme cihazı kullanımı ile ilgili raporların çalışma ortamları ve ses algısının gerekli olduğu durumlar dışında bir bağlayıcılığı yoktur. Hasta dilerse işitme cihazı kullanmayabilir. Ancak hastanın çalışma ortamı sesleri algılamasını gerekli kılıyorsa rapora uygun işitme cihazı alması gerekebilir.

Bilgi Almak İçin Hemen İletişime Geçin

İşitme Cihazı Kullanmak Neden Önemli

Samsun İşitme Cihazı ve ERA İşitme Merkezi

Samsun ERA işitme merkezi, KBB uzmanları tarafından verilen rapora uygun olarak size işitme cihazı önerisinde bulunup, sizi kullanımı konusunda bilgilendirecektir. İşitme merkezimizde hastaların kullanımına sunduğumuz Phonak, Cochlear, Oticon ve Resound marka işitme cihazlarını servis garantisi ile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

İşitme merkezimizde kullanıma sunulan işitme cihazları dünya çapında kabul gören ve Odyoloji uzmanları tarafından da tavsiye edilen cihazlardır.

Ürün ve model çeşitliliğimiz sayesinde dilediğiniz fonksiyonel özelliklere sahip işitme cihazları sayesinde yaşamınızdaki sesleri tüm doğallığı ile algılayabilirsiniz.

İşitme cihazları, özellikleri itibari ile yedek parça bulunabilirliliği ve tamir imkanları kısıtlı cihazlardır. Almış olduğunuz ürünün servis garantisi olması son derece önemlidir. Çünkü aldığınız ürünler teknolojileri nedeni ile tamiri ve yedek parça bulunabilirliliği son derece kısıtlı ürünlerdir. 

Samsun işitme cihazı tamir, bakım ve yedek parça konusunda sorun yaşamadan sizlere sunduğumuz işitme cihazlarını kullanabilirsiniz.

Ürün ve model çeşitliliğimiz sayesinde bütçenize uygun dilediğiniz işitme cihazını uzun yıllar sorun yaşamadan kullanma imkanı sunuyoruz.

İşitme Cihazı Kullanmak Neden Önemli?

Ses kaybı yaşanmaya başlandığı andan itibaren bir ses cihazı kullanılması, seslerin ayırt edilebilme becerisinin kaybedilmemesi açısından çok önemlidir. Çünkü bir süre sonra kulak sesleri algılasa dahi beyin sesleri ayrıt edebilme özelliğini kaybedebilir.

Sesleri ayırt edebilme özelliğinin korunması neden önemlidir?

Sesleri ayırt etme becerisini kaybetmiş hastalara işitme cihazı önerilmez çünkü sesleri ayırt edebilme becerisi tekrar kazanılabilen bir özellik değildir. Bu nedenle ses kaybı yaşayan hastaların acil bir şekilde gerekli tetkikleri yapılarak gerektiğinde uygun bir işitme cihazı kullanmaları için yönlendirilmeleri gerekir.

Yaşanabilecek kalıcı ses kayıpları, beynin sesleri ayırt edebilme özelliğini yitirmesine neden olabileceği için işitme cihazı kullanımı ihmal edilmemelidir.

ERA işitme olarak Samsun işitme cihazı temini, kullanımı, bakım ve onarımı konusunda her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.