Samsun İşitme Merkezi

Samsun İşitme Merkezi

ERA Samsun İşitme Merkezi​

Doğuştan veya sonradan işitme kayıpları yaşıyorsanız, ERA Samsun işitme merkezi olarak yaşadığınız sorunları aşabilmeniz için üstün kaliteye sahip işitme cihazlarını hizmetinize sunuyoruz. Phonak, Cochlear, Oticon ve Resound marka işitme cihazları ile yaşadığınız ses kayıplarına son verebilirsiniz.

Her işitme cihazı yaşanan ses kayıplarını tam olarak karşılayamaz. İşitme kaybı oranına göre ortam seslerinin sentezlenerek en doğru şekilde kulağa aktarılması gerekir. Ani yükselen sesler veya fısıltı tonları sizin için büyük sorun oluyorsa bu sorunları yeni teknolojilerle üretilen işitme cihazları ile aşabilirsiniz. ERA işitme olarak siziler için her zaman en iyisini sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Sizlere en iyiyi sunabilmek için sunduğumuz markaların yeni çıkan ürünlerini takip ederek daha iyi bir işitme imkanına kavuşabilmeniz için gelişmeleri takip ediyoruz. İşitme engellerini kaldırmaya kararlıyız.

Samsun İşitme Merkezi Era

İletişimde İşitme Cihazlarının Önemi

Her hastanın işitme kaybı oranları farklıdır. Bazı insanların işitme kayıpları fark edilemeyecek kadar düşük olurken bazı insanlarda işitme kayıpları belirgin bir şekilde yüksektir. Düşük seviyelerdeki işitme kayıpları büyük sorun oluşturmazken yüksek seviyelerdeki işitme kayıpları iletişimde büyük sorunlara neden olmaktadır.

İşitme kaybının iletişimde sorun oluşturduğu durumlarda sesler algılanır ancak tam olarak sentezlenemediği için anlamlı bir bütün haline getirilemez. Algılanan sesler boğuk ve netlikten uzak olur. İletişim halinde karşı tarafın tam olarak ne söylediği anlaşılamaz veya yanlış algılanarak iletişimde kopuklukların yaşanmasına neden olur.

İşitme kayıpları genel olarak iki kısma ayrılır,

• Geçici işitme kayıpları ve
• Kalıcı işitme kayıpları

Geçici işitme kayıpları iletişim sorunlarında kalıcı riskler taşımadığı için önemsenmeyebilir ancak kalıcı işitme sorunları yaşam boyu diğer insanlarla olan diyaloglarımızı olumsuz etkiler. Geçici işitme sorunları ilaç veya cerrahi müdahale ile ortadan kaldırılabilirken, kalıcı işitme sorunları için işitme cihazı kullanılması gerekir.

Ancak her işitme cihazı seslerin doğal bir şekilde algılanabilmesi için yeterli değildir. Samsun işitme merkezi olarak sesleri doğal bir algılayabilmeniz ve iletişim sorunu yaşamamanız için en doğru seçimi yapmanızda sizlere yardımcı oluyoruz.

Bilgi Almak İçin Hemen İletişime Geçin

Neden Yeni Nesil İşitme Cihazı Kullanmalısınız?

Eski nesil işitme cihazları sesleri sadece desibel olarak yükseltir ve ani ses yükselmelerinde büyük rahatsızlıkların yaşanmasına neden olurdu. Kalabalık bir ortama girildiğinde sesler düzensiz ve anlaşılması mümkün olmayan tonlarda kulağa iletildiği için sesler ayırt edilemediği için iletişim kurmak büyük sorun haline gelirdi.

Yeni nesil işitme cihazlarında, uğultu önleme ve ani ses değişimlerine göre ses ayarlaması cihaz tarafından otomatik olarak yapıldığı için herhangi bir ses kaybı yaşanmaz. Kullandığınız cihaz modeline göre, ten rengi ile uyumlu ve küçük boyutları sayesinde kimse işitme cihazı kullandığınızı dahi anlayamaz.

Akıllı telefonlarınızla bağlanabilme özellikleri sayesinde gelen telefon görüşmelerinizi bu işitme cihazları ile yapabilir veya müzik dinleyebilirsiniz. Bluetooth özelliği olan cihazlara bağlanarak tüm sesleri doğal halleri ile duyabilirsiniz. Samsun işitme merkezi olarak ERA işitme’nin sunduğu size özel işitme cihazları sayesinde tüm doğal sesleri en iyi kalitede algılayabilir, teknolojinin size sunduğu tüm imkanları sonuna kadar kullanabilirsiniz.

Samsun İşitme Merkezi ve ERA İşitme

Samsun ERA işitme merkezi olarak sizlere her zaman en iyiyi sunmak için, sizleri ileri teknolojiye sahip işitme cihazları ile buluşturuyoruz. Samsun ve çevresinde işitme cihazları ile ilgili tüm ihtiyaçlarınıza çözüm üreterek, ses kaybı yaşamadan yaşam kalitenizi en üst seviyede tutuyoruz.

Phonak, Cochlear ve Resond gibi kendini ispatlamış dünya markalarının ürettiği işitme cihazları ve bu cihazlarla ilgili tüm tamir ve bakım işlemlerini yaparak iletişiminizin aksamaması için çaba gösteriyoruz.

Sevdiklerinizin seslerini doğal bir şekilde duyamamanın ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Sevdiklerinizle olan bağın kopmaması için, sizleri en doğal sesleri anlaşılabilir bir şekilde sunan işitme cihazları ile buluşturuyoruz.

Samsun işitme merkezi ile sevdiklerinizin seslerine hasret kalmayın.